Igazán különlegesnek mondható az a megbízás, amit a Debreceni Egyetemtől kaptunk, és amit végül sikeresen véghez is vittünk.
Annál is inkább, mivel itt nem a megszokott értelemben vett napelemes projektről volt szó, hanem egyfajta átalakításról.
A nívós oktatási intézmény ugyanis a szolnoki campusán már üzemelő napelemes rendszereket szerette volna kicsit másképp használni, és ehhez kérték a közreműködésünket.
Természetesen a feladat szokatlansága nem rettentett el minket, és az elvárásoknak megfelelően ezt is sikerült összehoznunk.
Adott volt kettő, a Szolnok Campus területén már korábban elkészült napelemes rendszer,
Az egyetem elképzelése pedig az volt, hogy ne két, egymástól független rendszerként működjenek, illetve ne hálózatba visszatáplálólként, hanem kössük és hangoljuk össze őket, és ettől kezdve csak belső fogyasztásra termeljenek.
Így a campus kvázi függetlenné válik, és a továbbiakban az egyesített rendszer által megtermelt energiát csak helyben hasznosítják, termelési szünetben pedig hálózati áramot vételeznek.
A felkérés valóban szokatlan volt, hiszen ilyen elképzelésekkel nem minden nap találkozik az ember.
És a kihívást első sorban az jelentette, hogy a két napelemes rendszer különböző fajtájú inverterekkel volt ellátva.
Így hát meg kellett oldani ezeknek az összekapcsolását, összehangolását úgy, hogy képesek legyenek egységként működni.
Mindehhez új kábelezésre és új szabályozódobozra volt szükség, valamint az engedélyeztetés során az egészet új rendszerként kellett bejelenteni.
Végül azonban minden a tervek szerint haladt, és a nagy egyesítés sikerrel zárult.
Ön is láthatja, hogy még ha egy elképzelés kissé meredek is, megfelelő műszaki felkészültséggel megvalósítható.
Ha tehát Ön is napelemes rendszerbe tervez fektetni akár cég- vagy intézményvezetőként, akár magánemberként, úgy az Ön rendszerét is minden gond nélkül megtervezzük.
Keressen hát minket bizalommal, mondja el, mik az elképzelései, és bízza ránk a napelemes beruházása sikeres megtervezését!